Na téměř dva tisíce kilometrů dlouhou trasu závodu, vedenou Českou republikou, Slovenskem, Maďarskem, Rumunskem a zpět, si trouflo 13 automobilových a 11 motocyklových posádek.

Jejich úkolem bylo na cestě hledat a zapisovat si dobře ukryté orientační body. Pro každou etapu cesty jich bylo vytvořeno deset. Závodníci ve svém hledání byli úspěšní a nalezli všechny: „ Nikdo se nám neztratil! Všichni jsou zpět ve zdraví doma," řekl organizátor závodu David Veselý.

Cesta ale nebyla snadná: „Soutěžící měli nějaké technické problémy. Nikoho ale nebylo třeba dovést do nemocnice a to je hlavní," zhodnotil spokojeně organizátor. V kategorii automobilů nakonec zvítězil vůz se startovním číslem 210 a posádkou Žitník a Pažebřuch. V kategorii motocyklů pak uspěl Dušan Modrovský.

Příští rok by mohl závod vyjet znovu: „Nebude snadné naplánovat trasu, tak aby byla atraktivní. Chce to vybrat místa, kam se jen tak nevydáte," vysvětlil Veselý. „Jestli to bude na jih na sever, nebo zase na východ, to ještě není jasné. Teď si musíme sednout a začít plánovat. Zabere to tak dva měsíce,"dodal.

Výsledky:

Motocykly:

1. Dušan Modrovský
2. Vladimír Lank
3. Jiří Růžička
4. Vít Jurečka
5. Robert Knobloch
6. Martin Krčmář, Iva Krčmářová, pes Jerry
7. Petr Závodný
8. Radek Tabach
9. Petr Knápek
10. Marek Motloch
11. Dušan Zeman

Automobily

1. Žitník, Pažebřuch
2. Eliáš, Bolek
3. Petřina, Mahler
4. Růžička, Stelzl
5. Zahradník, Zahradníková
6. Knopp, Vaněk
7. Dryje ,Dryjová
8. Šrajer, Šrajer
9. Ondrušek, Pospíšil
10. Nováček, Mesaros
11. Mika, Málková
12. Blazius, Milan
13. Nešvera