Osmnáct týmů se sešlo v pondělí 5. listopadu na prvním dnu oblastních turnajů v posluchárně školy. Na prvním místě se umístil tým Věčná pětka ve složení Richard Šarm, Jan Popovič, Tomáš Hauser, Jan Houska, Roman Khail, který na škole historicky vede.

Druhé místo vybojovali Sympaťáci, též z kutnohorské průmyslové školy, jejichž tým se skládal z Michala Hartiga, Jaroslava Rytiny, Karla Fraňka, Matěje Růžičky a Luboše Bandiho.

Bronz si odnesli Fagocyti ze Střední zdravotnické školy Kolín. V jejich týmu soutěžili chlapci i dívky - Pham Cao Thuyen, Marek Vondra, Daniel Přibyl, Markéta Volná, Nela Komárková.

Tato družstva si svým vítězstvím pojistila postup do krajského kola, které se uskuteční 27. listopadu v Praze. Pokud by se jim i tam podařilo uspět, vydají se 7. prosince poprat o mezinárodní titul mistra v pIšQworkách na grandfinále do Brna. „Soutěž pořádá spolek Student Cyber Games, jehož členové se snaží naučit studenty hrou novým dovednostem,“ doplnil vedoucí marketingového oddělení Miroslav Hanus.