Začátkem července se v Kutné Hoře úplně uzavře i ulice Kremnická, ve které řidiči dosud projíždějí s regulací semaforů. „Pěší provoz zůstane stejný, jako doposud po provizorním chodníku, " řekl tiskový mluvčí krajského úřadu Pavel Lochař. Ten také doplnil, že předpokládaný konec veškerých stavebních prací je stanoven v Kremnické ulici na 30. září.

Opravy se dočkají i povrchy silnic Vítězná a Masarykova v Kutné Hoře. Zahájení prací je naplánováno na 10. července a opravy potrvají zhruba tři měsíce. "Dopravně inženýrské opatření ještě není stanovené, ale předpokládají se čtyři etapy s částečnými uzavírkami. V současné době v těchto ulicích provádějí opravy inženýrských sítí jejich správci a my opravíme následně konstrukční vrstvy dle zpracované projektové dokumentace," doplnila tisková mluvčí ŘSD.

Obyvatele Kutné Hory uzavírky trápí. "Neustále něco opravují. Kutnou Horou se nedá normálně projet už teď," uvedl Martin Horák z Kutné Hory. Podobného názoru je i Barbora Doležalová. "Kremnickou ulicí projíždím pravidelně. Doufám, že už opravy brzy dokončí a bude normálně průjezdná," řekla.

Dále trápí řidiče také uzavírka silnice I/17 v úseku mezi výjezdem z Čáslavi a železničním přejezdem u Koudelova. Omezení jsou naplánována až do 30. srpna. „Práce proběhnou za úplné uzavírky této silnice," uvedla tisková mluvčí ŘSD. Na tomto úseku dojde díky úpravám k částečnému rozšíření silnice. „Oddělíme také souběžné drážní těleso od komunikace," dodala.

V Čáslavi dochází také k opravě chodníku v ulici Tyršova. Dopravní omezení se týkají i ulice Žitenická, Havlenova, Dusíkova, Jabloňová, Nad Rezkovcem a Třešňová. Řidiči i chodci se musí v těchto místech řídit pokyny dočasného dopravního značení.

Uzavírky neminou v létě ani město Zruč nad Sázavou. V příštím týdnu začnou práce na Jiřické ulici, která bude uzavřena přibližně do konce června. Pravděpodobně v polovině července pak dojde k uzavření zručské ulice 1. Máje, kde se budou překládat dlažební kostky. „Uzavírka potrvá do konce prázdnin," uvedla Ludmila Vlková z Městského úřadu Zruč nad Sázavou.

Jediným městem na Kutnohorsku, kde přes léto neplánují žádná dopravní omezení a uzavírky, jsou Uhlířské Janovice.

Seznam uzavírek

  • 1.7. – 30.9. ulice Kremnická v Kutné Hoře
  • Částečné uzavírky od 10.7 – 10.10. v ulici Masarykova a Vítězná v Kutné Hoře
  • Nyní – 30.8. silnice I/17 v úseku mezi Čáslavi a železničním přejezdem u Koudelova
  • Do konce června – ulice Jiřická ve Zruči nad Sázavou
  • 15.7. – 30.8. – ulice 1.Máje ve Zruči nad Sázavou