Zaparkovali jste, ale automat vám nevydal parkovací lístek? V Kutné Hoře by se vám to od května již stát nemělo. Město využilo výhodné nabídky a zakoupilo tři nové parkovací automaty, které by měly být v nejbližší době uvedeny do provozu. Za zhruba sto třicet tisíc korun.

Neustálé opravy se prodražují

„Stávající přístroje již jsou daleko za hranicí své životnosti. Jejich údržba je po dvanácti letech provozu finančně velmi náročná,“ zdůvodnil jejich výměnu vedoucí technického oddělení Městského úřadu v Kutné Hoře František Tvrdík. Podle jeho slov byly v poslední době Technické služby města Kutná Horu jako jejich provozovatel, nuceny přístroje opravovat i několikrát týdně. K nákladům na opravu, se tak přidávaly také snížené výnosy z parkovného.

V rámci rozpočtu města, schváleného v minulém roce, však položka na nákup nových parkovacích automatů nefiguruje. „Rozhodli jsme se využít finanční rezervy rady města. Nabídka byla zvýhodněna v řádu desítek tisíc korun,“ objasnil rozhodnutí rady města místostarosta Kutné Hory Václav Vančura.