Operační sály totiž v posledních dnech procházejí důkladnou sterilizací, očistou a stavebními úpravami.

Pravidelná údržba, kterou podle přísných hygienických pravidel musí zajistit každý provozovatel zdravotnického zařízení, je však za posledních několik let první v kutnohorském zdravotnickém zařízení. Alespoň podle slov ředitele nemocnice Jaroslava Řeháka byla údržba v některých ohledech v minulosti zanedbávána.

Vedení nemocnice proto přistoupilo spolu s malováním stěn operačních sálů a čištění klimatizace rovněž k rekonstrukci betonových podlah. Podle tiskové zprávy postaví provozovatel nemocnice operační sály mimo provoz od 15. prosince do 4. ledna. Vánoční svátky jsou totiž obdobím, kdy jsou tyto pracoviště podle statistik nejméně vytíženy.

„Dlouhodobě jsme na toto období neplánovali žádné operace. Co se akutních případů týče, jsme domluveni se záchrannou službou i s nemocnicemi v Kolíně a Čáslavi,“ upřesnila omezení provozu vedoucí technického oddělení nemocnice Lenka Svobodová. „Lůžková oddělení ani ambulance svůj provoz ale nepřeruší,“ doplnila Svobodová.

V lednu příštího roku budou nakonec místnosti podrobeny odborné kontrole bezinfekčnosti a vrátí se do nich chirurgové a s nimi, odborně řečeno, apendixy a aortokoronární bypassy.