Včera se v budově školy konal nejen symbolický křest mobilní kuchyně, ale také první ochutnávka jídel připravených právě z kuchyně na kolečkách. Podávala se tak kupříkladu vepřová panenka s houbovou omáčkou nebo krkovice s pita chlebem. Z nové kuchyně jsou nadšení nejen studenti, ale také vedoucí oboru gastronomie Karel Polívka.

„Jsem především rád, že studenti byli schopní spojit své síly. Myslím, že právě díky jednotě a spolupráci se nakonec podařilo přesvědčit porotu i veřejnost, aby hlasovali právě pro tento nápad,“ řekl Karel Polívka. Zástupci z Lepšího místa, Petr Steklý a Kamila Drtilová, neopomněli zdůraznit, že nápad studentů z oboru gastronomie se podařilo zrealizovat především díky sponzorům. „Patří jim velký dík. Bez nich by to zkrátka nešlo,“ řekl Petr Steklý.

Projekt Lepší místo ve škole v současné době aktuálně běží ve Zruči nad Sázavou. Na zdejší základní škole mezi sebou soupeří dětské nápady, z nichž nejlepší dostane na realizaci dvacet tisíc korun. Rozhodne se před porotou 1. února.