Maximální počet dvě stě padesát běžců, který dovoluje kapacita závodu, se dnes úderem desáté hodiny postaví na start třetího Miřejovického půlmaratonu.

Jak potvrdil Josef Burian z pořádajícího občanského sdružení MK Miřejovice, byla registrace závodníků ukončena předčasně. Další zájemci se dostanou na start už jen v případě, že se registrovaní účastníci v den závodu nedostaví.

Konkurence v letošním roce bude vyšší nejen co do počtu účastníků, ale také svou kvalitou. Mezi přihlášenými jsou rovněž zahraniční borci, například ze Slovenska, Ukrajiny, Itálie, Polska, USA, Anglie nebo Francie.

A možná bude po roce opět překonán traťový rekord (1:07:59), který drží loňský vítěz Addisu Ahunim, Etiopan závodící v barvách AC Mladá Boleslav.
Zazávodit si poslední červencovou sobotu může i široká sportovní veřejnost, pro kterou je připravený nesoutěžní Lidový běh v délce jedné desetiny půlmaratonu, což je asi dva tisíce sto metrů.

Součástí celého závodu je bohatý doprovodný program. V zábavné anketě Miřejovické půlky se bude volit muž a žena s nejlepším sedacím svalem, v pivním půlmaratonu půjde o kombinaci běhu a pití pěnivého moku.