Město zároveň neobnovilo spolupráci s provozovatelem prodejních trhů Radkem Alešem, který je zajišťoval od roku 2015, a bude je zajišťovat vlastními silami.

Nyní radnice představila jakousi „letní“ variantu oživení centrálního kutnohorského náměstí. Vedení města začalo s komisí pro životní prostředí jednat o možnosti vodního osvěžení.

„Od komise životního prostředí jsme dostali za úkol, abychom se jako rada zabývali možností umístit na náměstí nějakou formu vodního prvku,“ potvrdil informaci starosta Kutné Hory Josef Viktora (ANO).

Oživení Palackého náměstí vodním prvkem přišlo jako nápad ve chvíli, kdy se jednalo o elektrifikaci náměstí kvůli stánkům. „Ta by měla být hotová do zimy tak, aby už stánky v době adventu a Vánoc nemusely odebírat elektřinu z Informačního centra,“ připomněl za komisi životního prostředí Milan Šesták.

Mobilní prvek

Nepůjde ale o klasickou fontánu. Mělo by se zřejmě jednat o mobilní vodní prvek. „Chtěli bychom na náměstí na léto umístit nějaký skrápěcí prvek, aby se děti mohly osvěžit. Na zimu by se pak vždycky uklidil,“ doplnil Šesták.