„Pořádáme to letos jako první ročník. Říkaly jsme si, že se s místními málo potkáváme, a tak by bylo dobré něco vymyslet. Tak jsme se ještě s dvěma kamarádkami domluvily a uspořádaly dnešní drakiádu," říká Kateřina Mašínová.
„Chtěli jsme nám zajistit pořádný vítr, a tak jsme čekali s termínem až na ten nejzazší možný, a zřejmě se to úplně nepovedlo," dodává se smíchem Mašínová. Však i přes ne úplně vhodné počasí se mnoho draků nakonec vzneslo.
Malí soutěžící se proháněli po poli za doprovodu rad svých rodičů a v mnoha případech za jejich silné pomoci. Tato „rodičovská" síla, které poháněla draky za výskotu ratolestí, byla vždy odměněna potleskem.
Však pouštění draků nebylo to jediné na programu. „Připravily jsme i pracovní koutek, kde si děti mohou něco vyrobit z papíru a nebo přírodních materiálů," popisuje možnosti dětí Kateřina Mašínová.
V kategorii vlastnoručně vyrobený drak zvítězil Vojtěch Benešovský a druhé místo obsadily Nela a Eliška Radoměřské. Nejdéle svého draka ve vzduchu udržel Lukáš Růžička, po něm následovala Adéla Valentová a na třetím místě se umístili Nikola Vomelová s Adamem Radilem.