Hejno draků nad sobotní kutnohorskou oblohou mělo totiž zcela jiné záměry. Pobavit malé i velké. Drakiáda pořádaná kutnohorským klubem Sluníčko se na kopci Pod Sukovem v sobotu konala již po patnácté. A lepší počasí si snad organizátoři ani přát nemohli. Bylo větrno a slunečno.
„Drakiádu pořádáme prakticky od vzniku Sluníčka, asi patnáct let, pravidelně v tuto dobu s větší nebo menší účastí, záleží na počasí. Součástí programu jsou také soutěže, jako malování draků, rybolov, trhání hadů nebo jazykolamy. Snažíme se prostě využít všech možností, abychom děti zabavili,“ uvedla Květa Krčíková z klubu Sluníčko.

A děti se bavily. Vždyť na obloze se vznášela více než dvacítka draků všech tvarů a forem. „My máme tamtu stíhačku, jak má oranžovej trup,“ ukázal Jiří Lukáč na svého mistrně ovládaného draka. „Na podzim jsme byli pouštět už aspoň desetkrát. Tenhle drak ale není vlastní výroby, jednoho vlastního jsme pouštěli, ale ten se nám rozbil, tak pouštíme tohohle,“ dodal Jirka.

„Létáme s draky, protože nás to baví,“ doplnil slova svého kamaráda Marek Ťapušík. Sám se ovšem se svým drakem v oblacích ten den vznášet nemohl. „Pouštět draky je lehké, já mám taky doma draka a on dělá takové zvláštní pohyby. Mám ho doma, ale samozřejmě nevím kde je,“ vysvětlil svou absenci na nebi Marek.

Klub Sluníčko

Klub Sluníčko v Kutné Hoře vznikl před šestnácti lety prostřednictvím Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí, což je občanské sdružení působící po celé České republice, které prostřednictvím svých klubů sdružuje rodiny pečující o děti se zdravotními problémy, jejich přátele a další lidi, kteří jsou ochotni zlepšit život rodin pečujících o děti se zdravotním postižením. Proto většina akcí klubu Sluníčko je určena i pro širší veřejnost. Členové klubu mají možnost se scházet v klubovně. Pro děti jsou zde dvě herny, rehabilitační bazén s míčky, hudební nástroje určené pro muzikoterapii, ale i místnost vybavená počítači. Zatímco si děti hrají, mohou se rodiče zúčastnit meditace tancem, nechat si udělat masáž, nebo si předávat zkušenosti. Klub sídlí v ulici Trebišovská 611 v Kutné Hoře. Zdroj: Klub Sluníčko