Podmínkou je ovšem získání dotace z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT). Žádost o ni chce kutnohorská radnice podat do konce roku. Definitivně totiž padla možnost takzvané opce, tedy přednostní právo firmy na stavbu etapy třetí.

Opční právo na ni získala firma, která realizovala dvě předchozí etapy. Opce ale měla podmínku: firma se musí vejít do rozpočtu 19,5 milionů korun. Jenže předpokládané náklady na výstavbu tréninkových prostor v rámci třetí etapy jsou kolem 36 milionů korun.

„Bude muset být vyhlášeno nové výběrové řízení se vším všudy. Pozitivní zprávou ale je, že byl vyhlášen dotační program ze strany MŠMT, do konce roku budeme podávat žádost. Tato dotační výzva je takříkajíc šitá na míru Kutné Hoře, protože dotace je určena pro města nad deset tisíc obyvatel a minimální proinvestovaná částka musí být 15 milionů korun a maximální 40 milionů korun,“ nastínil Viktora reálnou šanci města, že dotaci skutečně získá.

Ministerstvo by o tom mělo rozhodnout do konce března 2019. Pokud se městu podaří dotaci získat, mohla by pokrýt až padesát procent uznatelných nákladů celé výstavby. Viktora zdůraznil, že tréninkové prostory jsou pro Klimešku nezbytností, neboť hala už nedokáže pokrýt poptávku sportovců.