Kdy vaše kapela vznikla?

Historie Melissy je svým způsobem dlouhá, celkem trvá přibližně dvacet let. Zhruba před rokem a půl se ale věci pořádně daly do pohybu. Začal jsem se bavit s Pavlem Pečenkou o tom, že bychom zkusili kapelu Melissa spolu „rozjet". Loni v listopadu byla obměněna sestava kapely a získali jsme tak dvě krásné ženy. Lídu Hájkovou, která hraje na housle a Janu Odehnalovou, ta v kapele zpívá.

Jak jste se dali dohromady s Lídou Hájkovou a Janou Odehnalovou, když s vámi v kapele nezačínaly?

S našimi krásnými ženami jsme se dali dohromady přes inzerát na hudebním fóru. Sešli jsme se, začali společně zkoušet a zjistili jsme, že nám to spolu hezky ladí. No, a už to tak zůstalo.

Proč zrovna název Melissa?

Chtěl jsem název, který bude napsaný stylovým písmem a bude vypadat hezky, jak ve vztahu k muzice, tak k textu, který děláme. Chtěl jsem jednoslovný, mezinárodně srozumitelný název. Melissa znamená jak v anglickém, tak i v latinském jazyce meduňka. Jedná se tedy o bylinu, která se tematicky hodí do hudby, kterou děláme.

Jaké hrajete písně?

Náš akustický program je ovlivněn středověkou a keltskou hudbou. Naším cílem bylo smíchat takovouto muziku s big beatem.

Kolik máte písniček?

Písniček máme mnoho, daly by se z nich udělat čtyři desky, ale stále je na čem pracovat. V této naší sestavě jsme nahráli v kolínském studiu dvě písničky a začínáme se bavit o tom, že bychom zkusili i něco dalšího.

Plánujete natočit do budoucna i nějaký videoklip?

Zrovna minulý týden jsme měli takové fotící odpoledne. Díky tomuto focení jsme dostali možnosti i natočit klip, tak uvidíme, na jakou písničku padne volba. Chtěli bychom také v budoucnu udělat lyric video, ve kterém bude zpěv český a titulky budou v jiných jazycích.

Kdy máte příští koncert?

Příští koncert budeme mít v Kutné Hoře 18. srpna u morového sloupu.

Pocházíte všichni z Kutné Hory?

Já a Pavel Pečenka jsme z Kutné Hory. Jana Odehnalová je z Kolína a Lída Hájková bydlí v Pardubicích.

Co plánujete do budoucna?

Já osobně jsem kapele Melissa podřídil poslední dva roky mého života. Do budoucna plánujeme především dostat to tam, kam až to půjde.