Natáčení populárního seriálu s sebou ale přinese dopravní komplikace. Kvůli němu se totiž uzavře Česká ulice. Filmaři se zde usídlí už kolem šesté hodiny ranní a natáčení má trvat celý den. Uzavírka bude platná až do 22. hodiny.

Začátek České ulice bude označen cedulí „natáčení filmu“ a může se stát, že chvilkami bude kvůli natáčení omezena doprava i v okolních ulicích. Pokud k tomu dojde, bude dopravní situaci řídit městská policie. „Pokud bude požadavek, samozřejmě se budeme podílet,“ potvrdil Václav Mareček, vedoucí kutnohorské městské policie.

Kde mohli filmoví a televizní diváci vidět Kutnou Horu

Kliknutím zvětšíte.

První série seriálu První republika se odehrávala v době vzniku Československa. Seriál vypráví příběh Valentovy, která se musí smířit se změnami státních poměrů i se svou minulostí. Druhá série se pak odehrávala v roce 1928 a 1929. Právě natáčená třetí série by se pak podle informací od Česká televize měla odehrávat přesně rok po událostech z konce řady druhé. „Bude se jednat o období od listopadu roku 1930 do léta roku 1931,“ uvedla Aneta Veselská, specialistka PR z České televize.

Tento pátek ale nebude jediným dnem, kdy se bude v Kutné Hoře seriál natáčet. Štáb První republiky by se měl k Dajbychově vile v České ulici vrátit ještě na jaře.

V seriálu První republika si ale „nezahrála“ z Kutné Hory pouze místní zákoutí. I mezi herci byla kutnohorská stopa. Herec Václav Veselý se ve druhé sérii představil v roli jednoho z opatrovníků Mariiny dcerky. Seriálový návrat ho ale zřejmě nečeká. „Velice rád bych si zahrál i v třetí sérii, bohužel už ale má postava, ani postava mé manželky v této sérii již neexistuje,“ uvedl.

Na natáčení však rád vzpomíná. „Byla to skvělá práce se skvělým týmem a skvělým režisérem Biserem Arichtevem,“ poznamenal Veselý, kterého potěšilo, že „mimokutnohorské“ herce z První republiky město okouzlilo. „Všichni říkali, jak je Kutná Hora úžasná,“ dodal.