Plánovaná rekonstrukce silnice II/111 v úseku z Nechyby do Českého Šternberku je rozdělena do čtyř etap, celkově bude opraveno zhruba osm kilometrů komunikace.

Karel Bendl, středočeský radní pro oblast silniční opravy, informoval, že půjde o opravy krytu vozovky a nezpevněných krajnic. „Součástí stavby budou také přeložky inženýrských sítí, doplnění a oprava svodidel, pročištění propustků a oprava zábradlí. Objednáme i kácení stromů, které jsou poškozené anebo zasahují do průjezdného profilu a tvoří překážku a zrevidujeme i dopravní značení,“  sdělil.

Pokud vše dobře půjde, řidiči by se měli po nové vozovce svézt už v příštím roce. Středočeští radní ve čtvrtek 22. června dali souhlas vyhlášení veřejné zakázky na stavební firmu, která silnici, konkrétně úsek mezi železničním přejezdem ve Šternberku a křižovatkou se silnicí II/125 v Nechybě opraví.

Náklady jsou odhadnuty na více než 142,5 milionu korun. Většinu by měla pokrýt dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury, z rozpočtu kraje by mělo jít 15 milionů korun.