"Je to ocenění celého kolektivu v našem zařízení a zároveň je to pro mě i závazek," podotkl Viktor Polák, který ve čtvrtek převzal toto profesní ocenění na pražské Novoměstské radnici z rukou garantky této prestižní ceny, herečky Hany Maciuchové.

Na jeho nominaci se shodli kolegové, klienti i vedení kutnohorského Domova Barbora, neboť jde o člověka, který je mimořádně oddaný své práci a jeho lidský přístup ho provází celým životem. O klienty pečuje s výjimečným osobním úsilím, hlubokým porozuměním a láskou již dlouhých 18 let.

Pro svůj optimistický přístup a ochotu vždy pomoci, je pro klienty a pracovní tým téměř nepostradatelný. Klienti ho vyhledávají, rádi se mu svěřují a řeší s ním své osobní starosti i radosti.

Viktor Polák je vždy připraven ochotně, vstřícně s dobrou náladou a otevřeným srdcem pomoci druhému. Ke své profesi přistupuje s osobním zájmem a pomoc druhému považuje za poslání. Svým pracovním nasazením pozitivně motivuje své kolegy a přispívá k pohodové atmosféře na pracovišti. Nikdy není negativní.

"Blahopřejeme mu a rádi bychom mu za klienty a pracovníky poděkovali touto cestou za jeho mimořádný přístup ke své práci," vzkázal tým jeho kolegů z Domova Barbora v Kutné Hoře.