Nejvíce preferenčních hlasů na Kutnohorsku dostal Vít Rakušan, starosta Kolína a lídr kandidátní listiny Starostové a Nezávislí (STAN). Získal 1079 hlasů.

Nejblíže mu byl jeho spolustraník, Kutnohorák Ivo Šanc, který dostal od voličů 705 preferenčních hlasů. Třetí byla Dana Drábová, rovněž kandidátka za STAN, která získala 684 hlasů.

Pyšelská místostarostka tak překonala mnoho osobností, které se pohybují ve vedeních měst a obcí na Kutnohorsku a v lokální politice delší dobu. Například kutnohorská místostarostka a dosavadní náměstkyně hejtmana Zuzana Moravčíková (ČSSD) získala 501 hlasů. Zručský starosta Martin Hujer, který kandidoval za STAN, dostal 476 hlasů. Starostu Církvice Jiřího Volence, který kandidoval za ČSSD, zakroužkovalo 441 voličů. Místostarosta Kutné Hory Josef Viktora z hnutí ANO 2011 získal 412 hlasů. Znovu zvolený krajský zastupitel Václav Melša z Rohozce získal 345 preferenčních hlasů. Podporu voličů si získal i další znovu zvolený zastupitel Středočeského kraje a Kutnohorák Tomáš Havlíček (ODS). Voliči mu dali 331 preferenčních hlasů. Vrdský starosta Antonín Šindelář z ČSSD získal 300 hlasů.