Absence zdravotního personálu se zatím na chodu krajské nemocnice neprojevuje. „Situaci zvládáme,“ uvedla mluvčí Stanislava Kubincová.

Na rozdíl od řady jiných nemocnic využívá kolínská nemocnice poměrně málo pracovní karantény, tedy možnost,že pracovník chodí do práce, ačkoli přišel do kontaktu s nakaženým a měl by být doma v karanténě. Zaměstnance v pracovní karanténě měla k pondělku 14. února Oblastní nemocnice Kolín jednoho.

Počet hospitalizovaných covid pacientů zaznamenal mírný pokles. V pondělí jich bylo 55 (Kolín 39, Kutná Hora 16), v pátek 11. února to bylo 62 (Kolín 44, Kutná Hora 18).

S karanténami zaměstnanců se průběžně potýkají takév Městské nemocnici Čáslav. Podle ředitelky nemocnice Dity Mlynářové ale nešlo zatím o žádný dramatický výpadek zaměstnanců. „Karantény řešíme průběžně, vždy to ale bylo do deseti zaměstnanců najednou, takže naštěstí nešlo o nic dramatického. Řešili jsme i jednu pracovní karanténu, kdy byl zaměstnanec v epidemiologicky významném kontaktu, ale byl nezbytný pro chod nemocnice,“ vysvětlila ředitelka.

Nemocnice nemá nyní žádná covidová lůžka kvůli uzavřené lůžkové části interny. S příchodem nových lékařů na interní oddělení se ale počítá s obnovením provozu. Na standardním lůžkovém oddělení je od nového roku otevřeno 10 lůžek.