Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nepodařený smluvní dodatek. Firma by ušetřila za pokuty

Kutná Hora/ Ostudná chyba, nebo záměr? Každopádně podivná shoda náhod. Starosta Ivo Šalátek dostal k podpisu dodatek smlouvy dávno před tím, než ji mělo odsouhlasit zastupitelstvo Kutné Hory. A starosta dokument s klidem podepsal.

27.6.2008
SDÍLEJ:

Nové domy se na panoramatu Kutné Hory ještě dlouho neobjeví.Foto: DENÍK:Martin Vaněk

Tím, ale minely v případě dodatku ke smlouvě s firmou U.T.C. Properties neskončily. Jediné chybějící slůvko totiž posouvalo termín jejího plnění nepochopitelně ještě o jeden měsíc dále. Vyznění dodatku, který měl donutit firmu konečně začít stavět, je tak dosti sporné.

Firma nedodržela termín, požádala o odklad

Do konce května měla developerská firma U.T.C. Properties získat územní rozhodnutí k nové bytové výstavbě v kutnohorské čtvrti Třešňovka. To nezískala a v souladu s městem uzavřenou smlouvou, měla začít nabíhat smluvní pokuta. Rada města ale přistoupila na řešení, které by dodatkem zrušilo dvousettisícovou měsíční pokutu a zvýšilo ji na jeden milion korun, avšak za předpokladu, že toto územní rozhodnutí nezíská do konce července 2008. Firma totiž zpoždění zdůvodnila specifickými technickými problémy při přípravě projektu a radní její vysvětlení přijali.

Dodatek smlouvy daroval firmě měsíc navíc a šest set tisíc

Podle oběma stranami vyjednaného návrhu dodatku smlouvy měla být pokuta počítána za každý měsíc prodlení. Chybějící slůvko, započatý, měsíční plnění de facto odsouvalo až na konec srpna. Firma by tak získala měsíc navíc a na odpuštěné pokutě ušetřila šest set tisíc korun. S chybějícím slůvkem se termín získání územního rozhodnutí skutečně blížil firmou navrhované čtvrtletní lhůtě, kterou zmiňuje oficiální vyjádření firmy.

Zastupitelstvo odmítlo odbytý návrh

Starosta Kutné Hory Ivo Šalátek je přesvědčen, že tento dodatek je pro město velmi výhodný. „Motivuje firmu začít konečně stavět,“ ujišťoval na posledním zasedání zastupitelstva starosta. Zastupitelé však tento smluvní dodatek neodsouhlasili a vedoucí majetkového oddělení Zuzana Moravčíková sklidila za nesmyslně odbytou podobu dokumentu ostrou kritiku místostarosty Tomáše Benady. „To, že někdo dává před schválením usnesení starostovi podepsat schvalovanou smlouvu, na to jednoduše není obhajoba,“ uvedl rozezlený Benada. „V tom byla největší chyba, nikoliv v jednom slůvku, taková chyba se stane,“ dodal místostarosta, který na problematickou formulaci zastupitele v průběhu jednání upozornil.

Někteří zastupitelé formulovali své námitky k dodatku jednoznačně. „Návrh na mě dělá dojem, že jim tu pokutu prostě chceme jen odpustit,“ řekl zastupitel Jiří Vojáček.

Bytová výstavba v Kutné Hoře vázne

S kauzou Lidka tak jde o další nedodržený termín bytové výstavby v Kutné Hoře. Ať jsou důvody firem jakékoliv, nabízí se otázka, zda by město nemělo právně lépe zajistit vymahatelnost původních investičních záměrů v daných termínech, a zabránit tak pochybnostem o spekulacích s pozemky.
Protahování termínů má za následek pouze zhoršování bytové situace v Kutné Hoře, jejíž realitní trh již tak významně ovlivňuje firma Foxconn hledající v současné době byty pro střední management.

Autor: Martin Vaněk

27.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dvě auta bourala na "nové" silnici.
2

Dvě auta bourala na "nové" silnici

Čáslavské hradby byly tématem přednášky.
37

Čáslavské hradby byly tématem přednášky

Z Kutnohorska chce do sněmovny 42 lidí

Kutnohorsko – Do parlamentních voleb vstupuje letos ve Středočeském kraji celkem dvacet šest stran. O křeslo se bude ve středních Čechách ucházet celkem 855 kandidátů a mezi nimi nechybí ani lidé z Kutnohorska.

Vernisáž fotoklubu se konala ve Zruči

Zruč n. Sázavou /FOTOGALERIE/ - V úterý 17. října byla ve Výstavní síni zručského zámku vernisáž fotovýstavy členů fotoklubu za účasti autorů fotografií.

OBRAZEM: Děti z mateřinky prožily den plný strašidel

Kutná Hora – Děti z Mateřské školy 17. listopadu si naplno užívají podzimní období. Za sebou mají i dvě tradiční akce, které v mateřince k době kolem Halloweenu patří. Pobavily se ve strašidelných kostýmech v rámci projektového dne "Ať žijí duchové“. Spolu s rodiči se pak sešly i v podzimních dílničkách při vyrábění různých dekorací z dýní.

Čtyřiadvacetiletá řidička havarovala na motocyklu

Drobovice - K dopravní nehodě motocyklu značky Kawasaki Z 750 došlo v pondělí 16. října kolem půl sedmé večer.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení