„Vážíme si práce a úsilí lidí z neziskového sektoru. V současné době jsou velmi důležitou oporou jednotlivcům, skupinám i celým rodinám. Díky spolupráci s MAS Lípa pro Venkov notebooky pomohou přesně tam, kde je to potřeba,“ uvedl manažer PR a komunikace společnosti Foxconn Pavel Kožený.

Z firmy notebooky putují prostřednictvím Místní akční skupiny Lípa pro venkov. „Spojujeme region a s neziskovými organizacemi jsme v intenzivním kontaktu. Vytipovali jsme proto spolky napříč zaměřením – počítače putují dobrovolným hasičům, charitativním organizacím, ale také jezdecké stáji nebo muzejnímu spolku,“ přiblížil manažer MAS Lípa pro Venkov Radek Tvrdík.

Na něj navázal Josef Treml, který je kutnohorským zastupitelem a zároveň ředitelem střední průmyslové školy. „Pandemie urychlila přesun mnoha aktivit do on-line světa a v neziskovém sektoru malých organizací technické vybavení mnohdy stále chybí. Nesmírně si proto vážím aktivity firmy, která jim teď podala potřebou pomocnou ruku," uvedl.

Společnost Foxconn je partnerem pro jednotlivce a skupiny v neziskovém sektoru v obou regionech, kde firma působí. Mimo podobných aktivit organizuje charitativní soutěž X-Day, ve kterém na počátku roku rozdělila více než 400 tisíc korun.