„Kontrolní skupina by měla zjistit oprávněnost stížností, ať už na kvalitu či kvantitu stravy podávané v jídelnách, případně další problémy týkající se provozu stravovacích zařízení. Na základě provedené kontroly by pak měla své závěry prezentovat školské komisi, která v případě zjištěných pochybení vydá svá doporučení k nápravě,“ stojí v oficiálním prohlášení vedení města.

Vypadá to ale, že těch stížností možná nebude tolik, jak to vypadá. „Vím o jedné stížnosti v jídelně při Základní škole Žižkov. Tato stížnost byla vyhodnocena jako neoprávněná,“ řekla ředitelka Školních jídelen Kutná Hora Irena Kloudová.

Školní jídelna při ZŠ Žižkov se přitom v květnu umístila mezi nejlépe hodnocenými jídelnami v republice – co se týče soli a dochucování jídel. Podle informací Deníku se ale nyní potýká s personálními problémy a byla kvůli tomu nucena dočasně omezit možnost výběru ze dvou jídel jen na úterý a čtvrtky.

Do kontrolní skupiny pro stravování byla jmenována Soňa Zuchová, Jana Červená, Karel Polívka a Dana Vepřková. Ta je přitom současně předsedkyní školské komise, které by nová kontrolní komise měla prezentovat své závěry.