Na obnovu Hloušky přitom projektový plán existuje, vzhledem k obrovským nákladům se ale bude muset rozdělit do několika etap. Prioritu má podle starosty hlavně hřiště pro děti, v které místní doufali už za předchozího vedení města.

Dopravní nehoda u Nových Dvorů v úterý 27. prosince 2022.
U Kutné Hory se střetla dodávka s osobním autem. Řidiče museli vyprostit hasiči

„Jediné hřiště, které tu mají děti k dispozici je hřiště u školky, využívat ho ale mohou jen v omezený čas,“ vysvětlil starosta s tím, že menší plochy s dětskými prvky vzniknou hlavně ve vnitroblocích.

Sportovní areál

Další dětské hřiště pak bude součástí sportovního areálu, který má podle plánu vzniknout v místě zvaném „Průmyslovák“ vedle sportovní haly BIOS. Jeho součástí bude například i běžecký ovál, workoutové hřiště, víceúčelové hřiště na volejbal, nohejbal či tenis, venkovní stůl na ping pong, doskočiště pro skok daleký či místa na piknik. Město chce spolupracovat v otázce vybavenosti areálu i s místními školami, protože předpokládá, že ho budou využívat.

Na sídlišti se počítá se sportovním areálem pro veřejnost i školyNa sídlišti se počítá se sportovním areálem pro veřejnost i školyZdroj: FB stránka Osadní výbor Kutná Hora-Hlouška

„Tohle nebude hotové za rok, výstavba areálu bude mít několik etap a předpokládám, že se zrealizuje v průběhu čtyř let,“ upřesnil Seifert.

Zdeněk Najman řídí sanitky už 53 let a do důchodu se nechystá.
Lidé mi nevěří, že i po 53 letech se těším do práce, říká zkušený řidič sanitky

V rámci revitalizace se chce radnice zaměřit také na parkování, které je tu potřeba zlepšit.