Studenti sekundy se sice do školy těšili, zároveň by si ale uměli představit, že by distanční výuka pokračovala až do prázdnin. „Škola ji má tak dobře zorganizovanou, že už jsme si docela zvykli,“ shodli se studenti, kterým při prezenční výuce vadí respirátory nebo roušky, které hned v prvním dni museli mít na sobě devět hodin.

Ředitel kutnohorského gymnázia Vladislav Slavíček zdůraznil, že je škoda, že do školy nemohou chodit všechny ročníky víceletého gymnázia najednou a musí dodržovat systém rotační výuky, stejně jako základní školy. „Tam to má své opodstatnění, ale u nás jde v případě víceletého gymnázia o celkem čtyři třídy na celou školu. V naší velké budově by se ročníky nemusely vůbec potkávat,“ připomněl ředitel.

Na gymnáziu se v tomto týdnu konaly rovněž přijímací zkoušky na příští školní rok, ve středu v prvním termínu, ve čtvrtek následuje druhý termín. „Každý student, který na přijímací zkoušky přišel, se musel prokázat potvrzením o negativním testu na covid. Pro jistotu jsme měli připravené i samotesty,“ uvedl Slavíček a vysvětlil, že pokud by byl některý z uchazečů pozitivní, dělal by přijímací zkoušky za čtrnáct dní v náhradním termínu.

Na víceleté gymnázium se hlásí sto třicet uchazečů, škola v září otevře jednu třídu primy pro třicet studentů. „Přijímací zkoušky na čtyřleté studium se konaly už v pondělí a úterý, uchazečů je přibližně stejně, ale pro ně v září otevřeme dva první ročníky,“ dodal ředitel.