Všechno jsou dary od lidí, kterým doma věci přebývaly a jiným se mohou hodit. Plné čtyři měsíce dámy z ligy věci střádaly, aby je pak mohly za opravdu symbolické ceny prodat a výtěžek předat na transparentní účet Ligy na ochranu zvířat Kutná Hora. „Rádi bychom z charitativního bazaru udělaly tradici jednou ročně,“ popsaly Věra Sochrová, Věra Jeřábková a předsedkyně kutnohorské ligy Sylva Petrů.

„Dvakrát ročně to není reálné zvládnout, jsou za tím opravdu čtyři měsíce práce,“ řekla Věra Sochrová a připomněla, že také ne vždy se jako tentokrát podaří sehnat pronájem prostor pro prodej i skladovací prostory po jedné koruně. Poté opravdu vše, co se podaří získat prodejem věcí či do kasičky na dobrovolné příspěvky, která v Lorci také byla, může jít na pomoc zvířatům.

Samozřejmě peníze je to, co liga pro svou práci potřebuje, uvítá i krmení pro psy a kočky. „Kolem 80 koček máme v současné době v depozitech, další, kastrované, se krmí v terénu, a to nejen v Kutné Hoře,“ popsala Věra Sochrová. „Dalšími záležitostmi, které liga buď sama či ve spolupráci s krajskou veterinární správou řeší, je bohužel také týrání zvířat,“ dodala Sylva Petrů.

„Jsem ráda, když vím, kam přesně peníze jdou,“ nechala se slyšet jedna ze zákaznic, která kromě nákupu přispěla také dobrovolným příspěvkem. Číslo transparentního účtu kutnohorské Ligy na ochranu zvířat je 2301293897/2010. Charitativní bazar, který zaplnil celý velký sál Lorce, bude pokračovat ještě v neděli od 9 do 13 hodin. O svých dalších aktivitách liga informuje na webových stránkách www.lozkh.cz a na facebooku.