Přesto obyvatele této městské čtvrti sužuje celá řada problémů, přičemž tím největším je v současné době zcela jistě doprava a parkování. „Parkování tady stojí za houby. Zaparkovat auto je často problém. Měl by se rozšířit počet míst a taky opravit chodníky,“ řekla Alena Baráková, bydlící nedaleko Základní školy Jana Palacha. Jejím dětem prý zase chybí pískoviště, ale jinak se v Šipší podle jejích slov žije dobře.

Právě řešení dopravní situace v ulici Jana Palacha je zatím nejrealističtěji vyhlížejícím projektem, který leží na stole komise regenerace sídliště Šipší, fungující jako komise rady města. „Projekt vychází z dopravního generelu města a řeší změnu dopravy v Palachově ulici,“ uvedl předseda zmíněné komise Zdeněk Jirásek. „Měla by být řešena bezpečnost i parkování. Dnes je ulice Jana Palacha složitě průjezdná, někdo musí počkat na jednom, nebo na druhém konci. S jejím rozšířením by vznikla navíc i podélná parkovací místa,“ doplnil Jirásek.

Komise má navíc hotovu projektovou dokumentaci na kruhovou křižovatku u Kauflandu. Radní stavbu podle Jiráska zatím neodsouhlasili, její účelnost by měla ještě prověřit dopravní analýza.

V horizontu několika let je však zatím plán na úpravu vnitrobloku mezi ulicemi 17. listopadu a Opletalova. Architektonický projekt, který komisi předložil Martin Kremla z městského úřadu, sice zatím není detailněji rozpracován, již ovšem počítá s podzemním parkovištěm, které bude obsahovat zřejmě každý budoucí návrh.

Všechny projekty se ale musí nejdříve obhájit před kutnohorskými zastupiteli. Částky na jejich realizaci jsou totiž nemalé.