"Tuto výstavu pořádáme každoročně. Nacházíme se v bývalém areálu STS (Strojní traktorová stanice) Státního statku Uhlířské Janovice. Objekt je nyní v našem vlastnictví a máme tu sbírku a dílny na renovace," řekl Deníku Petr Sochůrek.

Ve sbírce má přibližně 70 traktorů a několik motorů stabiláků, které se používaly k pohonu například mlátiček. "Dva motory je zde možné vidět v chodu," řekl Petr Sochůrek. Je tu i žentour, ten se používal na pohon mlátiček pomocí tažných zvířat.

"Sběratelské zálibě se věnuje celá naše rodina, manželka a moji dva synové. Několik našich traktorů vystavujeme i v Národním zemědělském muzeu v Čáslavi na akci Pradědečkův traktor, která se každoročně koná první víkend v červnu. Této sběratelské zálibě se věnuje celá naše rodina, manželka a moji dva synové," doplnil Sochůrek.

Renovace traktorů je podle něj pracná a ne zrovna levná činnost. Sběratelů je hodně a starých strojů málo. "Exponáty, či spíš jejich torza, je čím dál těžší sehnat. Příští rok bude novinka, jednoválcový šestilitrový Lanz Bulldog s dvoutaktním naftovým motorem," láká nadšenec, který má ve sbírce i traktory, které byly dovezeny do republiky v rámci poválečných dodávek UNRA.