V ostatních městech se tento literární happening, jehož cílem je představit posluchačům tvorbu současných autorů netradičním způsobem, organizoval již ve středu, ale dle slov organizátorů se v Kutné Hoře osvědčily spíše páteční podvečery.

V Kutné Hoře se předčítalo na čtyřech místech. První zastavení bylo v budově knihovny v Husově ulici. Zde předčítal Jan Potměšil z knihy Dva pánové na pláži od Michaela Köhlmeiera.

Elišku Balzerovou hostili v Galerii Středočeského kraje. Předčítala z knihy Ptačí tribunál od pětatřicetileté Agnes Ravatnové. „Dostala jsem na výběr z několika děl. Vybrala jsem ten úryvek, který mě natolik zaujal, že si knihu chci přečíst celou,“ řekla v úvodu Balzerová.
Na Hrádku herečka Tereza Rumlová představila úryvek z knihy nizozemské autorky Niny Weijersové Následky. Čtvrtou zastávku navštívili lidé v Dačického domě. Zde předčítal Petr Lněnička úryvek z knihy Můj tank autora Viktora Horvátha.
Návštěvníci dostali v úvodu kartičky s logem události, na něž mohli sbírat autogramy předčítajících, a odnést si tak vzpomínku na tuto kulturní událost.