Objízdná trasa totiž vede právě jejich ulicí, a přestože mnozí řidiči při projíždění městem uhýbají zpátky na obchvat už v Chrudimské ulici a do Jeníkovské vůbec nedojedou, vyjádřili v uplynulých dnech zástupci obyvatel této ulice svůj nesouhlas.

V minulém týdnu se kvůli tomu dokonce sešli se zástupci samosprávy, místostarostou Martinem Horským (Čáslav pro všechny) a starostou města Vlastislavem Málkem (Čáslav pro všechny). Chtějí najít jiné řešení, než kterým objížďka vedoucí centrem Čáslavi z důvodu rekonstrukce tří  mostů na obchvatu. Apelují zejména na zvýšený hluk, bezpečnost dětí, zplodiny, ale i na ohrožení majetku v důsledku kamionové dopravy, která centrem města rovněž projíždí. Právě zákaz vjezdu kamionům je jednou z možností v obyvateli navrhovaném řešení.

Požár na poli u obce Vlačice 26. července 2019.
S požárem pole u Vlačic bojovalo devatenáct hasičských jednotek

Vedení města si problém uvědomuje, ale tvrdí, že jiná možnost, než vedení objížďky centrem města, není. „Zvýšený provoz a s ním související hluková zátěž a další komplikace na komunikaci v ulici Jeníkovská, je pro obyvatele Čáslavi bezesporu obtěžující a v řadě ohledů omezující. Vedení města proto stížnosti občanů chápe a snaží se je dle svých možností, řešit,“ uvedl tiskový mluvčí čáslavské radnice a člen rady města Filip Velímský.

Podle něj ale v tuto chvíli není k dispozici jiné alternativní řešení stávající dopravní situace, které by mělo šanci na schválení ze strany všech dotčených orgánů a současně mělo potenciál stávající stav výrazně změnit - zlepšit. Ať už jde o vyčlenění a svedení kamionové dopravy na jinou variantu objízdné trasy, kyvadlový provoz či zákaz vjezdu.

„Přijatá varianta dopravních opatření, kterou připravilo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), je všeobecně vnímána jako menší z možných zel. Město se snaží svými prostředky a nasazením Městské policie primárně zajistit větší bezpečnost obyvatel na přechodech, ve spolupráci s Policií ČR pak řešit plynulost provozu a dodržování dopravních předpisů,“ doplnil Velímský s tím, že obdobného vysvětlení se ze strany vedení města dostalo i účastníkům schůzky na radnici, se kterými bylo sjednáno a následně už i realizováno jimi navržené doplnění stávajícího dopravního označení v ulici Jeníkovská.

Kaplička v Neškaredicích.
Neškaredická kaplička znovu stojí
Kolumbárium na hřbitově v Čáslavi.
Rekonstrukce kolumbária na hřbitově v Čáslavi je u konce