Aktuálně asi nejvýznamější osobností je rybář Jakub Vágner, který dostal o Středočeského kraje dotaci na rybník Katlov. Změna KAtlova na chovný rybník vyvolala mezi mezi místníci rekreanty velkou nevoli. I přes sliby Jakuba Vágnera se lidé bojí toho, že rybník bude pouze pro ryby a koupání v něm bude zakázáno.

V našem výběru je také kutnohorský vinař Lukáš Rudolfský, který patří ke spičkám svého oboru. Především v Kutné Hoře je jeho víno velmi oblíbené a prodávané.

Podobnou jedničkou ve své práci je dirigent Tylova pěveckého sboru Zdeněk Licek. Ten svůj vrchol zažil 26. prosince, kdy se sborem Tyl vystoupil s Českou mší vánoční od Jakuba Jana Ryby v chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře. Koncert měl velký úspěch a více než stovka lidí si mohla užít krásné pěvecké výkony.

Mezi ženami jsme vybraly dvě sportovkyně, jednu malířku a krásku. První z nich je Martina Kopecká. Teakwondistka z Kutné Hory, která na Mistrovství Evropy v běloruském Minsku získala ze tří kategorií tři medaile, od každého kovu jednu. Nejcennější medaili si odvezla z kategorie tul II. Dan. Loňský rok byla také vyhlášena Sportovkyní roku Kutné Hory, kdy porazila všechny muže.

Druhou ženou je Aneta Hladíková, bikrosařka ze Záboří nad Labem. Ta podesáté vyhrála Mistrovství republiky a také se zúčastnila Mistrovství světa. Olympionička má za sebou tedy opět zdárně několik vrcholů sezóny.

Sportovní talent ukázal také Milan Antoš, fotbalista FK Sparta Kutná Hora, který na jaře střílel góly jako na běžícím páse a hra Sparty s jeho výkony šla velmi nahoru.

Okouzlení jsme byli také z Dany Čechové. Malířky, která letos oslavila osmdesáté páté narozeniny. Letos vystavovala své obrazy ve výstavní síni Městské knihovny a muzea v Čáslavi. Výstava byla krásná a také jste si na našich stránkách mohli přečíst s touto výjimečnou dámou rozhovor.

Speciálním případem našich osobností je Filip Thieme. Házenkář Kutné Hory, který spojuje toto sportovní vyžití s náročnou prací. Je totiž zároveň chirurgem na pražské klinice IKEM.

Jednou z osobností je také Vladimír Císař. Všestranný umělec letošní rok natočil film o kutnohorské rodačce Marii Fischerové Kvěchové Naše bábina malovací. S tímto filmem měl úspěchy například v Hradci Králové a postoupil s ním i na celostátní soutěž.

Před GASKem stojí od tohoto roku majestátní ozdoba. Autorem Vstupu do zákona je Aleš Starý, který v našem výčtu nemůže chybět. Jeho dílo je nyní novou ozdobou Kutné Hory.

Úspěšný rok 2014 měl i zpěvák Petr Štolba, kterého ale fanoušci znají spíše jako Pekaře. Tento kytarista se dostal do podvědomí fanoušků především díky písni Tančím. Své koncerty odehrál po celé republice a objevil se jako host na turné kapely Rybičky 48.

Zajímavý rozhovor jste si mohli v Kutnohorském deníku přečíst také s Martinem Prachařem. Kapelníkem dechového souboru Zručská desítká, který stál u jejího zrodu. Nyní už svojí kapelu opět připravuje na další rok a bude spoléhat na klasické písně. Největší úspěch má vždy píseň Škoda lásky.

Poslední ženou našeho seznamu je Martina Douděrová. Ta si své místo vydobila svou krásou. Stala se totiž nejkrásnější ragbistkou Deníku. Studentka Gymnázia Jiřího Ortna v Kutné Hoře, která žije v Nových Dvorech, hraje ragby za tým Přelouče.

Zajímavý sport vyznává Jiří Vorlíček. Ten v Ratajích nad Sázavou rok co rok pořádá soutěž v hodu oboustrannou sekerou. V tomto neobvyklém sportu je dokonce vícemistrem Evropy.

Posledním vyvoleným je Michal Dlouhý. Toho letos proslavila především kniha Kutnohorská pátračka. Rodák z Kutné Hory je známý také tím, že byl odborným poracem Četnických humoresek.

Osobností, které měli dobrý rok, je více. Všechny se ale do našeho seznamu nevešli. Všem jmenovaným i ostatním přejeme stejně úspěšný, ba i lepší rok 2015.