Město Čáslav se snaží motivovat občany ke správnému třídění odpadu. Zhruba 60 procent je nyní odváděno jako komunální neroztříděný odpad, což by mohlo být do budoucna pro město problém. Aby se předešlo vysokým pokutám, musí se obrátit aktuální trend, aby tříděný odpad nedosahoval pouhých 40 procent.

K tomu bude sloužit nový systém svozu odpadu „door to door“, kdy se tříděný odpad bude svážet přímo od rodinných domů, což přispěje k pohodlí občanů stejně jako k větší důslednosti při třídění.

Obyvatelé Čáslavi, kteří doposud využívali vlastní popelnice o objemu 120 a 240 litrů, si v období od 1. července do 31. srpna mohou zdarma vyzvednout žlutou popelnici na plast a modrou na papír, obě o objemu 240 litrů.

„Výdejní místo najdete ve Vrchovské ulici mezi železničními přejezdy a areálem vodohospodářské společnosti (vjezd naproti schodům přechodové lávky přes železnici). Otevírací doba výdejního místa bude v pondělí a středu od 8 do 11 hodin a od 14 do 17 hodin,“ je uvedeno na webu města.

Město upozorňuje, že zapojení se do nového systému není povinné, ale svozová společnost nevyveze popelnice, ve kterých je velký podíl papíru, plastu nebo bioodpadu. Je tak na každém obyvateli, aby důsledně přetřídil svůj odpad.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT: Na Dni Integrovaného záchranného systému si zájemci prohlédli i služební zbraň

Den Integrovaného záchranného systému v areálu Městské nemocnice v Čáslavi | Video: Deník/Michal Bílek