Počet rekreačních objektů, nebo pozemků pro jejich výstavbu, se v nabídce realitních kanceláří pohybuje v řádu jednotek. A nahoru šla i cena.  Podle realitních makléřů je to ale dáno celkovým trendem růstu cen.

Na Kutnohorsku je řada oblastí, které lidé vyhledávají pro okolní přírodu a klid. Namátkou lze vybrat Zbraslavicko či okolí Malešova nebo Zbýšova. Samozřejmě i zde lze najít oblasti, po kterých je větší poptávka. „Jako top rekreační destinace v regionu by se dalo označit okolí Sázavy,“ řekl vedoucí kutnohorské pobočky realitní kanceláře M&M Reality Pavel David.

Je to prý mimo jiné dáno dostupností z Prahy. „O rekreační nemovitost v okolí Zruče nad Sázavou bude větší zájem, protože poblíž je sjezd z dálnice D1, což jí přidává na atraktivitě,“ dodal.

Řádově by se však dalo říct, že rekreační objekty v okolí Sázavy jsou až o třicet procent dražší, než je to v jiných, ač těsně přilehlých oblastech. „Jako příklad lze uvést klasickou chatu, která je 30 až 40 let stará a má kolem sebe pozemek. Pokud takový objekt stojí například v okolí Uhlířských Janovic, jeho cena se pohybuje kolem 700 tisíc až 800 tisíc korun. Pokud stojí u Sázavy, cena vyskočí přes milion,“ doplnil David.