„První soutěž začala v Neratovicích, kde se vítězové okresních kol hry Plamen utkali na krajském kole v bojích o postup do republikové části této soutěže,“ upřesnila Lenka Růžičková. Po několika disciplínách bylo v sobotu jasné, že starší žáci SDH Uhlířské Janovice si odvezou ceny za čtvrté místo.

Stejný boj čekal na dorostence z Uhlířských Janovic. V silné konkurenci vítězů okresních kol si po jednotlivcích a štafetě drželi třetí příčku, ale útoky vše rozhodly. Z prvního místa postupovali dorostenci Klučova a náš dorost si vezl domů pohár a ceny za druhé místo a propozice na republikové klání do Zlína.
V Neratovicích nezávodili jen chlapci, ale i dívky, a tak i naše dorostenka hájící barvy Uhlířských Janovic, mohla zasáhnout do bojů o postup. A Lenka zasáhla na výbornou. Pohár za druhé místo v běhu na 100 metrů překážek, pohár za první místo v soutěži jednotlivců a propozice na celostátní kolo. To byla zase její bilance. A tak nemusí dorostencům závidět. Do Zlína se podívají všichni.

„Za další soutěží jsme se vydali do Hlinska, kde se na Mistrovství republiky ČHJ a MHJ v požárním sportu mládeže, ve dvou kategoriích, utkalo 19 družstev z Čech i Moravy o titul nejvyšší,“ uvedla Lenka Růžičková. Bojovat sem přijela tři družstva z našeho okresu. Štipoklasy, Červené Janovice a Opatovice I. Disciplíny se uskutečnily v pořadí: běh jednotlivců, štafeta, požární útok a uzlová štafeta. Závody plné rozdílného počasí a emocí všeho druhu byly obzvláště těžké pro opatovické děti, které čekala obhajoba titulu.

„Všechno dopadlo, jak nejlépe mohlo. Opatovice I obhájily titul pro starší žáky a k nim se připojily děti Červených Janovic, které přidaly titul pro mladší žáky. Družstvo Štipoklas se umístilo na páté příčce,“ zakončila Růžičková.