Radní města schválili nákup speciálního přístroje na měření hladiny alkoholu v krvi.
Stejnou technickou vymoženost měli na Kutnohorsku k dispozici pouze příslušníci Policie České republiky. „Pokud naši strážníci zastavili řidiče, u kterého měli podezření na jízdu pod vlivem alkoholu, tak museli zavolat hlídku státní policie. Vznikala tím časová prodleva a zásah se komplikoval,“ uvedl jeden z důvodů pro nákup alkoholového testru zástupce velitele Městské policie v Kutné Hoře Václav Mareček.

Nejzásadnějším důvodem pro nákup tohoto přístroje je ale zejména prevence dopravních nehod a projevů vandalismu. „Chceme méně řidičů, kteří budou usedat za volant v podnapilém stavu, méně opilých cyklistů a méně restaurací, kde budou nalévat alkohol nezletilým,“ nastínil zástupce velitele městské policie cíle strážníků v souvislosti s dopravně–bezpečnostními akcemi zaměřenými na alkohol.

Velmi přesné měřicí zařízení je podle vyjádření Václava Marečka vybaveno tiskárnou, což znamená, že výsledek testu může být využit jako důkazní materiál ve správním řízení.

Jak sdělil kutnohorský starosta, nový pomocník strážníků přijde městskou pokladnu na šedesát tisíc korun. „Dosud byly k těmto zásahům potřeba dvě bezpečnostní složky. Přitom drtivá většina případů je řešitelná samotnou městskou policií,“ poznamenal Ivo Šalátek.