V sobotu 28. září se totiž na náměstí budou konat Svatováclavské slavnosti, které bývají symbolickou tečkou za Kutnohorským kulturním létem.

Rozvaděče už ale v chodu při kulturní akci byly. „Taková menší zatěžkávací zkouška proběhla v uplynulém týdnu při zahájení výtvarného sympozia, kdy bylo před Sankturinovským domem umístěné pódium,“ připomněla místostarostka Kutné Hory Silvia Doušová (STAN – Šance pro Kutnou Horu) a dodala, že elektřina na něj šla už z nového rozvaděče.

Na elektrifikaci náměstí, jejíž vybudování včetně rozvaděčů vyšlo na 1,8 milionu korun, se podařilo získat finanční příspěvek od společností Philip Morris ČR výši 400 tisíc korun, další prostředky ve výši 450 tisíc korun pak přislíbila firma Foxconn a Hewlett Packard.

Na zásuvky v rozvaděčích by se mohlo připojit až čtyřicet stánkařů, jeden velký rozvaděč je určen speciálně pro vánoční strom, druhý velký rozvaděč pak pro pódium.

Svatováclavské slavnosti se v Kutné Hoře uskuteční v sobotu 28. září. Hlavní program na Palackého náměstí začne ve 13 hodin, svatováclavská mše se ale v kapli Vlašského dvora bude konat už v 8.30 hodin.