Byl totiž schválen nový návštěvní řád parku na jehož dodržování dohlédne místní městská policie.

„Vadí nám to, co se v parku v současné době děje. Scházejí se tam živly, které tam pravděpodobně fetují. Dějí se tam věci, které se nám nelíbí. Problém je také ten, žeareál nelze dokonale uzavřít,“ poznamenal starosta Kutné Hory Ivo Šanc.

Od května do srpna takbude parkpřístupný od 6.00 do 22.00 hodin, na jaře a na podzim od 6.00 do 20.00 hodin a v zimě od listopadu do února od 7.00 do 18.00 hodin.

„Trochu jsme zmírnili původní návrh úřadu, aby tam mohly maminky s dětmi na koloběžkách a na kolech. Trávník bude volně přístupný,“ dodal kutnohorský starosta.

Přísný zákaz se vztahuje na konzumaci alkoholických nápojů a nejrůznějších psychotropních látek. Celodenním „čůčovým“ dýchánkům tak pod Vlašským dvorem odzvonilo.

Protialkoholní vyhlášku vztahující se na celé město však kutnohorští radní, podobně jako v Čáslavi, neplánují. „My jsme zatím konstatovali, že situace v Kutné Hoře není natolik vážná, a že dokud situace bude zhruba na současném stavu, tak svobodu občanů nebudeme omezovat,“ řekl starosta Ivo Šanc.