Na úvod třinácté sezóny zelené oázy klidu v samotném centru Kutné Hory vystoupilo Divadélko Kůzle, Silvie s Františkem pobavili přítomné "pirátským" hudebním pořadem Země na obzoru. Poté se v parku představili žáci a učitelé Yamaha hudební školy. Během celého odpoledne se konala výtvarná dílnička a nechybělo ani oblíbené malování na obličej.

Vloni koncertovala U Tří pávů také kapela Trampoty.

Koncert kapely Trampoty v parku U Tří pávů v Kutné Hoře | Video: Deník/Michal Bílek

Stejně jako v minulých letech se během sezóny uskuteční v parku U Tří pávů mnoho kulturních pořadů nejen pro dětské diváky. Už ve čtvrtek 18. května od 17 hodin se například chystá posezení s kutnohorskými muzikanty Karlem Vlčkem, Jirkou Kotenem a Pepíno Maturou. Aktuální informace o dění v parku najdete na FB.

close Prvomájová slavnost v parku U Tří pávů, Kutná Hora 1. května 2023. info Zdroj: Deník/Jan Šmok zoom_in Park U Tří pávů. Park byl znovu po mnoha letech zpřístupněn veřejnosti v dubnu 2011, kdy byla také zahájena celková rekonstrukce. V rámci Májové slavnosti 2012 bylo veřejnosti předáno nově vybudované dřevěné jeviště s hledištěm s kapacitou přibližně 60 míst k sezení. To slouží k pořádání společenských a kulturních akcí, jako jsou divadelní a hudební představení, pohádková představení pro děti či promítání filmů.
Dále pak vzniklo zcela nové dětské hřiště s houpačkami, prolézačkami i pískovištěm, první návštěvníky také přivítala nově zrekonstruovaná kavárna, nacházející se u vstupu z Palackého náměstí. Nově byla také zpřístupněna brána vedoucí od Sankturinovského domu ve Vladislavově ulici – ta umožňuje snadnější přístup jak rodinám s dětskými kočárky, tak návštěvníkům se zdravotním omezením.