Od půl třetí odpoledne se mohou zejména ti nejmenší těšit na oblíbené malování na obličej, v 15. hodin nabídne Divadélko Kůzle hudební pořad s námořnickou tématikou Země na obzoru. A protože hudby není nikdy dost, o hodinu později se příchozím představí učitelé Yamaha hudební školy, se kterými si budete moci zazpívat známé lidové písničky a třeba se i naučit některé nové. Během celého odpoledne čekají na návštěvníky i tradiční výtvarné dílničky.

Divadélko Kůzle vystoupilo se svými přáteli v parku U Tří pávů s autorským představením Z pověstí kutnohorských | Video: Deník/Irena Blahníková

Divadélko Kůzle v parku U Tří pávů.

Park byl znovu po mnoha letech zpřístupněn veřejnosti v dubnu 2011, kdy byla také zahájena celková rekonstrukce. V rámci Májové slavnosti 2012 bylo veřejnosti předáno nově vybudované dřevěné jeviště s hledištěm s kapacitou přibližně 60 míst k sezení. To slouží k pořádání společenských a kulturních akcí, jako jsou divadelní a hudební představení, pohádková představení pro děti či promítání filmů.

close Májová slavnost v parku U Tří pávů, 1.5.2023. info Zdroj: se souhlasem Kutnohorsko.cz zoom_in Zvětšit kliknutím na obrázek.

Dále pak vzniklo zcela nové dětské hřiště s houpačkami, prolézačkami i pískovištěm, první návštěvníky také přivítala nově zrekonstruovaná kavárna, nacházející se u vstupu z Palackého náměstí. Nově byla také zpřístupněna brána vedoucí od Sankturinovského domu ve Vladislavově ulici – ta umožňuje snadnější přístup jak rodinám s dětskými kočárky, tak návštěvníkům se zdravotním omezením.