Jak Deníku potvrdil starosta Kutné Hory Lukáš Seifert, na vytvoření nových parkovacích míst ve městě se stále pracuje. Zatím nejvyšší známý počet nových parkovacích míst má být v Uhelné ulici, v místech, kde stával sedmipatrový činžák. Ten padl k zemi už před jedenácti lety a prostor dlouho ležel ladem. Ze zvažovaných záměrů, mezi nimiž byl například park, bytový dům nebo parkoviště, se žádný nenaplnil. Právě poslední z možností se ale po letech blíží k realizaci.

„Projektová dokumentace k novému parkovišti v Uhelné ulici, které bude mít kapacitu padesát míst pro osobní automobily, je hotová,“ potvrdil starosta Seifert a připomněl, že vzniká ještě další související projekt na úpravy přilehlých ulic Slavíkova a Sokolská, k nimž by mělo dojít zároveň se stavbou parkoviště. „S Ředitelstvím silnic a dálnic jednáme také o možnosti vytvoření podélného stání v úseku Nové silnice od Valů po Českou ulici,“ připomněl starosta s tím, že na stanovení termínu realizace je ale zatím příliš brzy.

Další parkovací místa se plánují v oblasti Kolíňáčku, ani tam ale dosud nejsou známy podrobnosti. „Vše je vázáno na plánované rekonstrukce komunikací,“ vysvětlil Lukáš Seifert. Změny čekají výhledově také systém parkování v placených zónách v Kutné Hoře. V tomto roce k nim však ještě nedojde. „Pracujeme na tom. Ještě letos chceme připravit studii, ke které chystáme veřejnou diskusi, a následně se rozhodne o realizaci,“ dodal starosta.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Červené Janovice obnovily osiřelý pavilon mateřinky. Děti má přivítat už v září

Základní škola a Mateřská škola Červené Janovice 5. března 2024 | Video: Michal Bílek