Na pražskou adresu Nadace Via, která Dobročinný fond Philip Morris spravuje, dorazil v letošním roce z Kutnohorska rekordní počet čtyřiatřiceti žádostí, tedy o třetinu více než vloni. „Hlavním měřítkem jsou zajímavé a komunitě přínosné projekty a odhodlání realizátorů,“ uvedl ředitel Nadace Via Jiří Bárta, s tím, že kampaň, která grantovou výzvu provázela se snažila rozšířit spektrum uchazečů i o ty nejmenší regionální organizace. Stejně jako v předchozích letech finanční podpora poputuje do oblasti sociálních služeb zaměřených na začleňování handicapovaných spoluobčanů do společnosti, zlepšení života měst
a obcí s ohledem na ochranu životního prostředí a vytváření příležitostí a prostoru pro setkávání místních lidí.

Mezi organizace podpořené v letošním roce patří Stáj Hrbková Vidice, Klub rodáků a přátel Kutné Hory, Arte–fakt sdružení pro ochranu památek, Rodinné centrum Špalíček, Stáj Rozárka, Povídej, Diakonie Českobratrské církve evangelické a Modrý svět, sdružení pořádající divadelní festival Tyjátrfest na Kaňku.

Činnost a projekty všech jmenovaných neziskových organizací představíme na stránkách Kutnohorského deníku v pravidelném seriálu.