Ten patří mezi nejstarší pivovary v České republice vůbec, jako jeden z mála dodnes také sídlí v původní budově.

Výukové centrum na břehu Sázavy

Již brzy by v pivovaru mělo vzniknout výukové centrum, na jehož koncepci nyní vedení firmy úzce spolupracuje se zaměstnanci Českého svazu ochránců přírody Vlašim. 
„V letošním roce probíhají přípravy a celý projekt by se mohl rozjet již v příštím roce," informoval obchodní ředitel pivovaru Jan Matějka.

Výukové centrum sídlící přímo v budově pivovaru by návštěvníkům nabídlo například soubor přednášek doplněný projekcemi na určité téma se vztahem k pivovarnictví. Zároveň plánuje pivovar navázat užší spolupráci se studenty z univerzit a jejich lektory, kterým by opět vedení pivovaru poskytlo přednášky 
v rámci ekonomiky a také zemědělské výroby. „Již nyní jsme provedli v této oblasti pokusy v rámci spolupráce 
s Českou zemědělkou univerzitou v Praze," dodal Jan Matějka.

V obležení vodáků

Pivovar je v Kácově turisty hojně vyhledávaným objektem. V současnosti si zájemci o vaření piva mohou prohlédnout výroby například v rámci exkurze.

Nedílnou součástí pivovaru je také vlastní restaurace 
a hotel. „U hotelu máme hotové pokoje v prvním patře, další pokoje ještě připravujeme tak, aby byly hotovy společně se startem turistické sezony. Zbývá nám dokončit ještě recepci hotelu," sdělil sládek kácovského pivovaru Josef Zvoník.

Příjemné prostředí pivovaru, který leží přímo na břehu řeky Sázavy, láká v letních měsících především milovníky vodáctví. „V létě je tady na řece čilý provoz. Kácov dokonce už kdysi patřil mezi oblíbená výletní místa," sdělil generální ředitel David Hořejší.
S řekou jsou v pivovaru sžiti – vždyť jim protéká jen pár metrů pod budovami. „Je pravda, že jakmile stoupne hladina řeky, tak vyklízíme budovy, co jsou bezprostředně ohroženy. Ale pivovar zde stojí již šest let, tak i my jsme si na nebezpečí povodní zvykli," sdělil dále Josef Zvoník.

Pivo čepované 
na ulici

Milovníky piva Hubertus potěší ještě jedna dobrá zpráva: vedení pivovaru plánuje opravit staré auto, se kterým se již brzy vypraví do ulic Kácova, 
a příznivcům zlatého moku jej budou čepovat do sklenic 
a lahví přímo na ulici.