Připomněl to náměstek hejtmanky s kompetencí pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Jiří Snížek (Piráti), a to právě v souvislosti s prací na územně plánovací dokumentaci – s aktualizací Zásad územního rozvoje Středočeského kraje pro obec s rozšířenou působností Kutná Hora.

close Aktualizace Zásad územního rozvoje Středočeského kraje pro obec s rozšířenou působností Kutná Hora. info Zdroj: Krajský úřad Středočeského kraje zoom_in Aktualizace Zásad územního rozvoje Středočeského kraje pro obec s rozšířenou působností Kutná Hora.

Takzvaná VRTka neboli trať vysokorychlostní železnice v koridoru z Prahy na Brno, jejíž plány budí emoce a projevy nesouhlasu zvláště mezi lidmi žijícími v blízkosti plánované trasy, by se pak podle Snížkových slov měla začít budovat v roce 2028.

Když to náměstek hejtmanky napsal na facebooku, uživatel Bohuslav Vtípil namítl, že plánovaný termín vidí jako těžko dosažitelný. „Dle diskuze o VRT v Uhlířských Janovicích,“ vysvětlil.

K námitkám, že je slyšet dost hlasů občanů, kteří vysokorychlostní trať odmítají, Snížek poznamenal, že obecně si málokdo přeje, aby v jeho okolí vznikalo něco nového. „občané žijící kolem nechtějí ani školu a dětská hřiště,“ vysvětlil s poznámkou, že v takovém případě se lidé netají výhradami proti křiku dětí.

Zásady územního rozvoje sice v širším okolí Kutné Hory počítají i s dalšími veřejně prospěšnými stavbami – ty se však aktuálně nepřipravují. Pouze je pro ně v územně plánovací dokumentaci podle Snížkových slov „držen koridor“.