Předpovědi počasí totiž slibují vyšší teploty a zřejmě tak i poslední možnost užít letos pravých letních radovánek. Otevřená tak zůstává ještě tento víkend Kutnohorská plovárna. „Měli jsme otevřeno i ve čtvrtek a v pátek, i když už žáci byli ve školách. Dnes a zítra máme otevřeno také a v neděli večer sezonu ukončíme," uvedl vedoucí kutnohorské plovárny Zdeněk Hadrovský. Ten zároveň přiznal, že letošní léto bylo z hlediska návštěvnosti více než špatné. „Oproti loňskému roku jsme na polovičních tržbách, byla to velmi špatná sezona," řekl Hadrovský.

Otevřené zůstane během víkendu také koupaliště ve Vrdech a pokud přetrvá horké počasí, otevřou zde možná i příští týden. I ve Vrdech potvrdili, že se sezona oproti té loňské nevyvedla. „Když jsme se dívali do našeho deníku, nebylo tři dny 
v kuse pěkně. Tržby se trochu zvedly až minulý víkend, tedy ten poslední prázdninový. V sobotu dorazilo 400 návštěvníků a v neděli ještě o stovku více." řekl plavčík koupaliště ve Vrdech Radek Jeřábek.

Ani letní koupaliště Vodranty Čáslav své brány návštěvníkům ještě definitivně nezavřelo a snaží se alespoň trochu vynahradit nevydařené léto. Otevřené na základě rozhodnutí vedení města zůstane podle tamního personálu návštěvníkům otevřené až do neděle.