Přestože se minulý týden ozývaly rachejtle a petardy několik dní v kuse, čtyřnozí mazlíčci je nakonec přečkali ve svých domovech. „Nikdo nám tu po Silvestru nepřibyl. Našli se jen dva zaběhnutí pejsci na Bykáni. Zveřejnili jsme okamžitě jejich fotografie a majitelé si je prakticky hned vyzvedli," řekla vedoucí Záchytné stanice pro opuštěné a nalezené psy v Kutné Hoře Romana Valentová.

Aktuálně je v kutnohorském útulku umístěno patnáct pejsků, kteří jsou k odběru ihned a také několik štěňátek, která se zde nedávno narodila. Těch se budou moci zájemci ujmout v únoru. „Počet se teď snížil. Kolem Vánoc šlo několik pejsků do rodin," dodala Valentová.

Vánoce vůbec byly pro útulek šťastným obdobím. „Mnoho lidí a organizací nám věnovalo dary, ať už finanční nebo hmotné. Byly mezi nimi hračky, zásoby jídla i léky," doplnila spokojeně vedoucí.

Pomoc veřejnosti ale útulek vítá i nadále. „Kdyby chtěl někdo pejskům přilepšit, bude nyní nejlepší, když nás nejdříve zkontaktuje a zeptá se, co potřebujeme. Budeme moc rádi," ujistila vedoucí.