Muž se pohřešuje od 3. ledna 2019.Do pátrání po seniorovi, který beze stopy zmizel minulý týden, se zapojilo 170 lidí: 60 civilistů, 58 hasičů - 7 profesionálů z Čáslavi a z Kutné Hory, zbytek tvořili dobrovolní hasiči. Nejdelší cestu do Schořova vážili tři dobrovolní hasiči z Uhelné Příbrami na Vysočině, kteří se o pátrání dozvěděli prostřednictvím sociálních sítí.

Do pátrání se dále zapojilo 51 policistů, mezi nimiž byli i metodici z Policejního prezidia a Správy Středočeského kraje, psovodi z Městské policie Praha a z Příbrami. Se sedmi pátracími psy přijeli také dobrovolní psovodi z Kynologické organizace Vrdy. „Na takovéto pátrací akci jsme vůbec poprvé, chceme pomoci. Všichni psi mají zkoušky z výkonu a mají s hledáním osob zkušenosti, proto jsme se také přihlásili,“ uvedla výcvikářka Jana Vrkosová.

Všichni zúčastnění se krátce po 9. hodině dopoledne rozdělili do několika skupin a s použitím GPS se vydali pátrat na místa, kde se ještě nehledalo. „Potřebovali jsme propátrat území, které nebylo dopodrobna propátráno - jedná se o území lesního porostu Rýžovka a okolí až ke Štrampouchu. Zároveň byl díky psovodům od hasičů z Příbrami a z Městské policie Praha propátrán les Krchlebská dubina. Tam jsou strže a podobně, nechtěli jsme tam posílat nikoho z dobrovolníků,“ popsala Kateřina Dlouhá.

Jednalo se o třetí velkou pátrací akci. „Mezi tím ale probíhaly další menší akce, kdy nás šlo třeba jen deset nebo patnáct,“ řekla Kateřina Dlouhá. V uplynulém týdnu v rámci druhé pátrací akce den po zmizení seniora prohledávali potápěči hasičskou nádrž v obci i přilehlé rybníky. „Vzhledem k přítomnosti ledu ale propátrali jen břeh, hasičskou nádrž propátrali celou,“ uvedla Dlouhá.

S pátráním několikrát pomáhal rovněž vrtulník s termovizí. Policisté připustili, že při pátrání pracují i s verzí, že senior už nemusí být naživu. „Vyloučit se stoprocentně nedá nic,“ řekla Dlouhá. Jednu možnost ale policisté přece jen vyloučili a sice, že hledaný senior nasedl do prostředku hromadné dopravy a odjel. "Nemůžeme vyloučit, že nenasedl k nějakému řidiči, kterého potkal a nechal se odvést neznámo kam," popsala jednu z možností Kateřina Dlouhá.

Znovu ale zdůraznila, že pro policii pátrání nekončí. „Pokračovat budeme do té doby, dokud pána nenajdeme. Náš postup dokazují i statistiky za loňský rok, kdy bylo na okrese pohřešovaných 21 lidí a všechny jsme našli,“ uvedla Dlouhá s tím, že v celém Středočeském kraji se loni pátralo po 380 osobách, z nichž a aktuálně je ještě 11 lidí v pátrání.

„Chceme poděkovat dobrovolným hasičům, především těm, kteří přijeli z daleka, ale také dobrovolníkům z řad veřejnosti. Je vidět, že pořád jsou mezi námi lidé, který není lhostejně, když se ztratí senior nebo dítě. Děkujeme také kolegům z Hradce Králové, kteří nám přijeli s technickými prostředky GPS, psovodům, abychom okolí mohli propátrat co nejpodrobněji,“ uzavřela Dlouhá.