„Sněžit začne postupně od jihozápadu v noci na pátek a během pátku se rozšíří i na ostatní území ČR. Za pátek a sobotu v úhrnu očekáváme většinou 10 až 25 cm, ojediněle, zejména na jihu a východě území až 35 cm nového sněhu. Na severozápadě a severu Čech bude sněžení méně intenzivní, v úhrnu 5 až 15 cm,“ informoval Český hydrometeorologický ústav na platformě X. 

Během soboty má být podle vyjádření ČHMI sníh většinou prachový a při zesilujícím severozápadním větru se zejména ve východní polovině území začnou vytvářet četné sněhové jazyky. „Jejich tvorba bude pokračovat i v neděli 3. prosince až do odpoledních hodin,“ píše.

close Předpověď pro následující dny podle portálu Yr.no pro Kutnou Horu. info Zdroj: Yr.no zoom_in Předpověď pro následující dny podle portálu Yr.no pro Kutnou Horu.
Vytrvalé sněžení se nevyhne ani Kutnohorsku. Portál yr.no, obecně známý v České republice jako „Norové“, pro oblast Kutné Hory na pátek predikuje teploty od -3 do 0 a vytrvalé sněžení od nočních 2 hodin až do půlnoci. A dále po celou sobotu. Na tu předpověď hovoří o stálém sněžení a mrazech od -5 do -2. V neděli má sněžení ustávat, yr.no však předpovídá nástup silnějších mrazů. V neděli ještě od -7 do -4. Na pondělí pak však od -12 do -5.