„Jedná se o částku přibližně 200 milionů korun během pěti let. Kutnohorsko je v úzkém finále mezi posledními třemi obcemi s rozšířenou působností,“ uvedl místostarosta Kutné Hory Vít Šnajdr (Piráti).

V hotelu U Kata se ve středu 15. ledna konalo finální setkání zástupců města, Nadačního fondu Eduzměna a školských zařízení z celého Kutnohorska. „Konečný verdikt by měl být znám v pondělí 20. ledna. I kdybychom neuspěli, stále budeme moci čerpat know how, ale bohužel bez finanční podpory,“ dodal Šnajdr.

Na přípravách projektu se již od letošního podzimu podíleli zástupci Kutné Hory a místních akčních a vzdělávacích skupin.

Cíl: spokojený žák a posílení kvality škol

Projekt Eduzměny je postaven na systémové podpoře všech složek vzdělávacího systému pro celou oblast ORP. „To znamená podporu zřizovatelů, ředitelů, učitelů a rodičů. Výsledkem by měl být spokojený žák a posílení kvality všech škol. Základem je snížení byrokratické zátěže všech složek, což jim umožní soustředit se hlavně na jejich pedagogické úkoly,“ uzavřel Šnajdr.

Celý pilotní projekt je podporován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, a pokud se osvědčí, měl by být zaváděn i v dalších ORP.