I díky upozornění všímavých občanů už je ale místo opraveno. „Pracovníci technických služeb vyjeli na místo včera ráno a zvlněnou dlažbu opravili. Jednalo se jen o malý propad," uvedl jednatel Technických služeb Kutná Hora Jan Jäger, které měly opravu dlažby na starosti.

Problému si jako první všimli obyvatelé města. Využili mobilní aplikaci Lepší místo a zvlnění dlažby přes ni nahlásili městskému úřadu. Příslušný odbor začal situaci řešit. „Už 22. září jsme přes aplikaci dostali upozornění. Situaci jsme začali řešit hned následující den," uvedl Dobroslav Vepřek z oddělení komunikací a blokového čištění Městského úřadu v Kutné Hoře. Podle něj místo, kde se dlažba propadla, zkontroloval hned 23. září. „Okamžitě jsem u technických služeb objednal opravu," doplnil Vepřek. Na opravu až do včerejšího dne dlažba čekala, protože technické služby měly podobných oprav na starosti desítky.

V Šultysově ulici se nejedná o první případ propadlé dlažby. V červenci v roce 2012 se zde v blízkosti morového sloupu propadla dlažba. Propadlina, která se zde objevila, měla nejdříve průměr asi metr. Do rána však vznikl kráter, který byl zhruba šest metrů široký a čtyři metry hluboký. Obyvatelé v okolí pak díky situaci zůstali bez dodávky pitné vody. Důvodem propadu byly i tehdy staré chodby pod městem.