Rada města svým srpnovým usnesením doporučila zastupitelům, aby zvláštní podmínky prodeje byly nastavené v poměru 40 procent kupní cena, 40 procent záměr včetně rozsahu rekonstrukce a 20 procent reference. Právě poslední podmínku ale zastupitelé nakonec do výběrového řízení nezahrnuli.

„Přijde mi zbytečné, aby v podmínkách byly zahrnuté i reference. Přece jen se jedná o veřejné toalety a nevím, jak by takové reference na toalety měly vypadat,“ uvedl na jednání zastupitelů Tomáš Havlíček (ODS) a vzápětí přišel s protinávrhem, který zastupitelé nakonec schválili. Reference byly v podmínkách prodeje zrušeny a ve výběrovém řízení bude kupní cena hrát roli z 60 procent, záměr ze 40 procent.

O odkup veřejných toalet projevila na jaře tohoto roku zájem Římskokatolická farnost Kutná Hora – Sedlec, která zde spravuje kostel Všech svatých s kostnicí a katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele, s úmyslem objekt zrekonstruovat a rozšířit kvůli havarijnímu stavu a nedostatečné kapacitě.

Po vyhlášení záměru se ale vedení města kvůli velkému zájmu ze strany kupců rozhodlo objekt prodat formou výběrového řízení. Pro farnost a návštěvníky zdejších památek je přitom klíčové, aby tam veřejné toalety zůstaly zachovány.