Multifunkční středisko v Kouřimské ulici vyšlo na čtvrt miliardy korun. Slavnostního otevření se účastnili ministr vnitra Vít Rakušan a policejní prezident Martin Vondrášek. Nechyběl ani zástupce norského velvyslance Per Øystein Vatne. Právě z norských fondů se totiž uhradily asi tři čtvrtiny rekonstrukce areálu, jehož plocha činí 12 tisíc metrů čtverečních a má tři hlavní budovy.

Nový areál výcvikového střediska Policie ČR v Kutné Hoře:

Policie otevřela v Kutné Hoře nové výcvikové centrum. | Video: Petr Procházka

Více prozradil velitel výcvikového centra Pavel Trpišovský: „Je tu velká konferenční budova, školící budova a ubytovací objekt, za kterým se nachází ještě cvičební polygon. Celkem se tu nachází deset učeben s různým zaměřením a počtem míst. Jejich celková kapacita je 180 osob.“

Moderní centrum policii chybělo

Podle policejní prezidenta Martina Vondráška centrum tohoto typu policii velmi chybělo. „Kapacity našich vzdělávacích zařízení byly zcela vytížené a jejich pronájem v privátním sektoru jsme považovali pro policii za neefektivní a nevhodný,“ uvedl Vondrášek. Ministr vnitra Vít Rakušan zmínil, že je rád, že se projekt v Kutné Hoře podařilo dotáhnout do úspěšného konce ačkoliv v cestě stála pandemie covidu a vpád ruských vojsk na Ukrajinu.

Policie odvádí výbornou práci a jsem rád, že může mít takovéto moderní výcvikové centrum. Policisté se tu budou moci vzdělávat a profesně růst. Zároveň tu budeme moci pořádat mezinárodní konference na vysoké úrovni,“ připomněl.