Jaký názor mají občané 
z Kutnohorska v otázce nečekaného rozhodnutí Nejvyššího soudu o propuštění tří obviněných exposlanců? Jakou roli sehrála podle nich korupce a co celkově říkají na situaci v české politice?

Ondřej Ševeček, Sbor dobrovolných hasičů Nesměřice
„Nevím přesně, co si o tom všem mám myslet. Připomíná mi to všechno český Kocourkov. Někteří lidé by asi potřebovali rákosku. Spokojený tady s politickou situací nejsem."

Jiří Lapáček, starosta Vlastějovic
„Jakou roli v případu propuštěných exposlanců sehrála korupce, to netuším. Myslím, že z hlediska nějakých dalších kroků do budoucna tento případ nakonec vyšumí do prázdna. Politická situace u nás se mi nelíbí, není to nic, na co bychom tu byli zvyklí."

Josef Novák, tajemník Zruč nad Sázavou
„K tomu, co se aktuálně děje na politické scéně se nemůžu vyjadřovat. Nemůžu soudit na základě zpráv, které se objevují v médiích. Myslím, že by stálo za to pročíst si zprávu Nejvyššího soudu, mohlo by to být zajímavé čtení."

Lukáš Rudolfský, ředitel společnosti Vinné sklepy 
v Kutné Hoře
„Nejsem si jistý, zda v médiích jsou poskytovány celkově o situaci v politice všechny informace, může to být jenom nějaká hra. Situace je nejistá."

close Kutnohorský hasičský inspektor Luboš Kovanda zoom_in

Luboš Kovanda, vrchní hasičský inspektor v Kutné Hoře
„V politice u nás se už člověk těžko orientuje. To, co se u nás děje, je zoufalé a je toho všude plno. Otevřete noviny, pustíte televizi a všude se dočítáte takovéhle zprávy. Rozhodnutí soudu, že poslance chrání imunita – proč? Pokud se budou chovat slušně, tak imunitu přece vůbec nepotřebují. Jsou to představitelé našeho státu, měli by jít tedy lidem příkladem. Politik je člověk jako každý jiný. Potom, když se dostanou do vězení, tak si stěžují na špatné podmínky. Myslím, že do budoucna je toho až dost, všech těch aférek."

Jiří Vavřička, Coctail Bar Kutná Hora
„Přiznám se, že tohle moc nesleduji. Naše politická scéna – to je takové panoptikum. V poslední době je tam ta situace čím dál horší. Začalo to Rathem, a kdo ví, kde to skončí. Nikdo nakonec neví, jak se věci mají, podle mého média vše zbytečně nafukují, některá si na to potrpí. Ale lidé to asi chtějí."

close Starostka Kácova Soňa Křenová. zoom_in

Soňa Křenová, starostka Kácova
„V případě propuštění na základě imunity exposlanců se celá situace těžko posuzuje. Když člověk o tom takto slyší, prvoplánově ho napadne, že ten postup Nejvyššího soudu není správný. V tomto případě šlo o kauzu, která se dotkla velikého množství politiků, takže si člověk říká, jestli to není záminka pro vyhnutí se vyšetřování. Politická situace u nás není dobrá. Nejen že vrhá nepříznivá světlo na naši zemi, ale také je narušena důvěryhodnost lidí vůči naší vládě. Politici by měli vzít rozum do hrsti a snažit se, aby se situace nějakým způsobem uklidnila. Na to, co se zde děje, potom doplácí třeba i obce, které čekají, kdo jim podepíše žádost o dotace. Některé musí od svých plánů dokonce i odstoupit."