Proti se nepostavil ani Pavel Bohatec, jehož poslanečtí kolegové z Občanské demokratické strany hlasovali proti návrhu na základě stanoviska vlády. „Zdržel jsem se hlasování. Do poslanecké sněmovny jsem byl zvolen na Kutnohorsku a z tohoto důvodu vznik univerzity se sídlem v Kutné Hoře podporuji. Avšak projednávaný zákon obsahuje celou řadu nedokonalostí,“ předeslal Bohatec s tím, že definitivní rozhodnutí padne z jeho strany až na základě odborného posouzení ve výboru pro vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu, kam byl poslanci zákon ve čtvrtek postoupen.

Právě fakt, že nebylo schváleno zkrácení legislativních lhůt a zákon již nebude do předčasných voleb schválen mrzí spolupředkladatelku návrhu zákona Olgu Zubovou. „Je pouze minimální pravděpodobnost, že se to bude ještě v tomto volebním období projednávat. Nápad na zřízení univerzity se setkává s velmi pozitivní odezvou u veřejnosti,“ řekla poslankyně za Demokratickou stranu zelených Olga Zubová. Podle jejího názoru by univerzita umožnila vznik nových pracovních míst, navíc ve Středočeském kraji žádná veřejná vysoká škola není.

Hejtman Středočeského kraje David Rath je slovy své mluvčí připraven univerzitní projekt prosazovat nadále i po předčasných volbách. Případný volební úspěch sociální demokracie mu v tom může nakonec jen nahrát.